Sondagskool les: Nagmaal Snr.

nagmaal - groot

AGTERGROND: Sondagskool lesse bestaan uit lesse vir Juniors en Seniors. Lesse vir die Juniors is vir Graad 4-6 geskryf en vir Seniors vir Graad 7-12. Lesse word in kleingroep-verband binne ‘n grootgroep aangebied. ‘n Fasiliteerder lei die grootgroep met leiers in die kleingroepe. Senior Sondagskool lesse bestaan uit EPIC lesse asook Sondagskool lesse.

 

Nagmaal – Senior

Nagmaal is een van die belangrikste simbole van wat Jesus vir ons gedoen het, en dis iets wat hopelik gereeld in julle kerke gebruik word. Die kinders in ons kerk neem ook deel aan die nagmaal, maar ons vind dat dit baie belangrik is dat ons gereeld met ons kinders oor die gebruik en die betekenis van die nagmaal moet gesels. Hierdie les behoort eintlik een keer per jaar met die kinders gedoen te word.

Daar is ook ‘n les oor die nagmaal vir die kleiner kinders by die volgende skakel beskikbaar:

https://algoagemeenskapskerk.wordpress.com/2017/09/11/senior-jeugles-nagmaal/

JEUGLES – Nagmaal

Ysbreker – simbole

Vrae oor die nagmaal

Volg die skakel hieronder na ons ander Sondagskool lesse:

https://algoagemeenskapskerk.com/category/sondagskool-lesse-snr/

 

4 thoughts on “Sondagskool les: Nagmaal Snr.

  1. Terug pieng: Kinderkerk Les: Nagmaal |

  2. Terug pieng: Nagmaal: Berei jou kinders voor |

  3. Terug pieng: Sondagskool Lesse |

  4. Terug pieng: Kinderkerk Lesse |

Laat 'n boodskap

Verskaf jou besonderhede hieronder of klik op 'n logo om in te teken:

WordPress.com Logo

Jy lewer kommentaar met jou rekening by WordPress.com. Log Out /  Verander )

Google photo

Jy lewer kommentaar met jou rekening by Google. Log Out /  Verander )

Twitter picture

Jy lewer kommentaar met jou rekening by Twitter. Log Out /  Verander )

Facebook photo

Jy lewer kommentaar met jou rekening by Facebook. Log Out /  Verander )

Connecting to %s