Sondagskool Les: Nagmaal 1

nagmaal 1 - groot

AGTERGROND: Sondagskool lesse bestaan uit lesse vir Juniors en Seniors. Lesse vir die Juniors is vir Graad 4-6 geskryf en vir Seniors vir Graad 7-12. Lesse word in kleingroep-verband binne ‘n grootgroep aangebied. ‘n Fasiliteerder lei die grootgroep met leiers in die kleingroepe. Senior Sondagskool lesse bestaan uit EPIC lesse asook Sondagskool lesse.

Nagmaal

Nagmaal is een van die belangrikste simbole van wat Jesus vir ons gedoen het, en dis iets wat hopelik gereeld in julle kerk gebruik word. Die kinders in ons kerk neem ook deel aan die nagmaal, maar ons vind dat dit baie belangrik is dat ons gereeld met ons kinders oor die gebruik en die betekenis van die nagmaal moet gesels. Hierdie les behoort eintlik een keer per jaar met die kinders gedoen te word.

Laai die Les hieronder in PDF formaat af:

JEUGLES – Nagmaal

Ysbreker – simbole

Vrae oor die nagmaal

Volg die skakel hieronder na ons ander Nagmaal Hulpbronne:

https://algoagemeenskapskerk.com/category/nagmaal/

4 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s